»Raziskave kažejo, da je za 43 odstotkov Slovencev med 25. in 64. letom značilno čezmerno pitje alkohola, kar pomeni, da skoraj polovica Slovencev prekorači mejo, ki je z vidika zdravja še sprejemljiva.«
»V času epidemije covida-19 je čezmernega pitja alkohola še več. Tisti, ki so k temu nagnjeni, pogosteje segajo po steklenici. Posledično je več stisk, nasilja, strahu, ogroženih družin … še posebej trpijo otroci.«
»Zavedati se moramo, da so mladostniki bolj ranljivi za večino učinkov alkohola. Prej ko mladostnik začne piti alkohol, večja je verjetnost, da bo imel pozneje v življenju zaradi alkohola težave.«
»Verjetnost, da bo nosečnica opustila pitje alkohola, je večja, če okolica od nje ne pričakuje, da bo pila alkohol, če je v to ne sili, če njen partner ne pije ali zmanjša pitje alkohola in tudi njo spodbuja k nepitju alkohola ter če podobno storijo njeni bližnji, sodelavci, prijatelji.«
»Imamo veliko boljših izbir, kot je pitje alkohola.«
»Marsikdo pomisli na alkohol ali tudi poseže po njem v upanju, da bodo ti občutki izginili. Vendar alkohol ni rešitev, saj zmanjšuje odpornost, razdira odnose in osebno stisko še poveča.«
»Zelo zmotno je prepričanje, da obilna hrana lahko ublaži posledice pitja alkohola.«
»Včeraj sem dejal, da mlade ženske tekmujejo z moškimi pri pitju alkohola. To je škodljivo.«
»Korak iz objema alkohola trenutek odločitve, ki terja veliko vztrajnosti in podpore.«
»Odrasli so otrokom in mladostnikom vzgled. Zato jim morajo jasno povedati, da pitje alkohola ni zanje. Pomembno pa je, kako jim to povedo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju